Klávesvé zkratky

Pozvánka na Výstavu do knihovny

NOVINKA OD ZÁŘÍ

Od září bude fungovat nová služba, kdy bude možno si přes e-mail: ok.petrovice@email.cz nebo telefon 733 602 712. zarezervovat knihu. V případě, že kniha nebude dostupná v naší knihovně zajistí knihovnice knihu z výměnného fondu. O stavu vaší objednávky vás bude knihovnice informovat.

Setkání s Valerií Gross

Setkání s Valerií Gross ředitelkou Americké knihovny roku 2013 v knihovně Jiřího Mahena v Brně dne 29.5.2014.
Téma semináře:

Výhoda vzdělávání: Proč Česká republika potřebuje knihovny víc, než kdy dřív

Biblioweb 2014

Naše internetové stránky jsou přihlášené v soutěži o nejlepší knihovnickou prezentaci na internetu BIBLIOWEB 2014.

Pokud se Vám naše stránky líbí, budeme rádi, když nás svým hlasem podpoříte.

Hlasovat můžete zde:

Dotazník spokojenosti

Vyplnit dotazník
Naprostá většina našich korespondentů je s prací knihovny spokojena, na návrhy čtenářů jsme reagovali zakoupením nových knih sci-fi, detektivek a naučné literatury.

Víla

Regionální oddělení Blansko, spisovatelka Eva Fantová vyhlašují výtvarnou soutěž pro čtoucí rodiny regionu Blansko
Plakát (DOC)

Vyhodnocení soutěže SUPERČTENÁŘ roku 2013

18.12.2013, akce byla spojená s výstavou prací našich dětí, která pokračuje i v lednu 2014. Děti dostaly diplomy a hodnotné ceny, které poskytla obec.
Vyhodnocení soutěže (DOC)

Děti poznávají knihovnu

V atmosféře adventního období navštívily děti  místní knihovnu kde poznaly nejen prostředí čtenářů, ale společně s pí Hanou Šebelovou si přečetly hezký úryvek z knihy a promítla se pohádk.

Knihovna roku

Naše obec získala nominaci za titul Jihomoravská knihovna 2013 nominaci do celostátního kola.  Více na stránkách obce

Článek v časopise Duha http://duha.mzk.cz/clanky/vesnice-roku-2013

Hodnocení knihovny

5.září od 11.30 do 13,00 navštívila naší obec celostátní hodnotitelská komise Knihovna roku 2013.
Více informací na stránkách obce.

Superčtenář 2013

Milí, malí čtenáři,

Zahájením školního roku pro Vás připravila  I. ročník soutěže o nejlepšího
dětského čtenáře - SUPERČTENÁŘE v roce 2013. Je určena Vám všem, kteří
navštěvujete 1.a 2. stupeň základních škol a navštěvujete naši knihovnu.

Další informace:

Superčtenář 2013 (DOC 382.5 kB)

Knihovna v novém

Obecní úřad myslí i na své čtenáře a zvelebuje prostředí místní knihovny. Nové dřevěné regály na knihy vytváří hřejivou  a příjemnou atmosféru knihovny , která na  čtenáře od 1.června čeká . Nový regálový systém zaručuje dostatečný prostor pro výměnný fond a nákup nových kni.

Březen měsíc knihy

Více v Knihovna pořáda

Akce v knihovně

Nové akce v roce 2013 v rubrice Knihovna pořádá

Petrovice - obecní knihovna

V ostatní dny možnost návštěvy knihovny po tel. domluvě na čísle 733 602 712.